Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Festiwal z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dofinansowanie na organizację 44. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Organizacja MDFPiT została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 230 tys. zł.

 

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to niezwykłe wydarzenie, które przyciąga uwagę miłośników muzyki i tańca z całego świata. Rozpocznie się 5 czerwca, a Koncert Galowy odbędzie się 8 czerwca na nowoczesnej scenie, która zostanie specjalnie wybudowana na placu przy stadionie przy ul. Podwale w Koninie. To największy festiwal dziecięcy w Europie i Kulturalna Marka Wielkopolski w Unii Europejskiej, wizytówka naszego miasta. Międzynarodowa scena w Koninie znów stanie się miejscem, gdzie utalentowani wokaliści i tancerze do 16. roku życia będą mogli zaprezentować swoje umiejętności.

 

Ale będzie to również doskonała okazja do spotkania się z rówieśnikami z różnych krajów, wymiany doświadczeń oraz integracji międzykulturowej. W sumie w czerwcu przyjedzie do Konina 2500 uczestników z całej Polski oraz Niemiec, Bułgarii, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Czech.

 

Dziękujmy i do zobaczenia w Koninie!

 

serv kdkkonin