Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Festiwal – dzień drugi

 

Drugi dzień Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca to czas koncertów finałowych. W finałach jurorzy oglądają 88 zespołów tanecznych (do pierwszego etapu zakwalifikowane były 124 prezentacje) oraz występy 42 wokalistów i 13 zespołów wokalnych (w kwalifikacjach obejrzano 109 występów). O tym, kto został wyróżniony, nagrodzony Złotym, Srebrnym albo Brązowym Aplauzem, czy też Grand Prix, uczestnicy dowiedzą się w sobotę w pierwszej części koncertu galowego (od godz. 18:00). Dzisiaj natomiast organizatorzy festiwalu podadzą do wiadomości, którzy wykonawcy są zaproszeni na próby przed jutrzejszą „galówką”. Informacji szukajcie na stronie festiwaldzieciecy.pl i na naszym profilu na FB.

 

 

Festiwal trwa od 5 do 9 czerwca. Bierze w nim udział około 2,5 tysiąca młodych artystów z ośmiu krajów. Najmłodsza uczestniczka ma pięć lat. Wykonawców ocenia profesjonalne jury, które pracuje w Konińskim Domu Kultury, gdzie odbywają się prezentacje taneczne i w Domu Kultury Oskard (piosenka).

Festiwal to jedyne takie wydarzenie w kraju. – Muzyka jest piękna, śpiewanie, taniec. Jestem pełen podziwu dla młodych osób, które mają takie pasje. Mnie to wzrusza. Jest tu mnóstwo fantastycznych utalentowanych osób. Trzymam za wszystkich kciuki! – powiedział DJ Gromee, który był gościem  czwartkowej imprezy otwarcia festiwalu. Warto dodać, że w jego koncercie wystąpiła Marta Gałuszewska, zwyciężczyni ósmej edycji The Voice of Poland, która – jak przyznała - także występowała na festiwalu w Koninie.

Anna Jujka – choreografka, tancerka, która również była gościem czwartkowej imprezy powiedziała, że w różnych konkursach, w których jest jurorką, często spotyka tancerzy związanych z konińskim festiwalem.

Powoli zbliżamy się do wielkiego finału imprezy. Jutro o 18:00 poznamy jej laureatów, a o 19:00 weźmiemy udział w wielkim widowisku muzyczno-tanecznym, czyli w koncercie galowym. Wydarzenie odbędzie się na placu giełdy, gdzie „urosła” piękna, profesjonalna scena. Kto nie będzie mógł uczestniczyć w „galówce”, może włączyć transmisję na WP.PL.

Zachęcamy do oglądania zdjęć z festiwalu. Ich autorem jest Zdzisław Siwik.

 

 

serv kdkkonin